Pracownia Diagnostyki Obrazowej

Informacje ogólne

Działająca w Szpitalu św. Łukasza w Bolesławcu Pracownia Diagnostyki Obrazowej, daje pacjentom możliwość poddania się badaniom z wykorzystaniem aparatury najnowszej generacji.

Na wyposażeniu pracowni są dwa tomografy komputerowe, rezonans magnetyczny, USG, RTG, mammograf, densytometr rentgenowski wykorzystywany w diagnostyce osteoporozy.

Nowoczesna aparatura i wyspecjalizowany personel medyczny

Pracownia Diagnostyki Obrazowej powstała w trosce o pacjentów hospitalizowanych na wszystkich szpitalnych oddziałach. Jednak wydajność nowoczesnej aparatury, poparte wiedzą i doświadczeniem lekarzy radiologów, techników elektroradiologii oraz personelu pielęgniarskiego, daje możliwość objęcia specjalistyczną diagnostyką osób, które chcą wykonać badania komercyjne.

Pamiętaj, badanie wykorzystujące promieniowanie nie jest obojętne dla zdrowia

Każde badanie z zastosowaniem promieniowania elektromagnetycznego – również te wykonywane komercyjnie – wymaga skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub od specjalisty.

Skierowanie od lekarza

Każde badanie z zastosowaniem promieniowania elektromagnetycznego – również te wykonywane komercyjnie – wymaga skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub od specjalisty.

Bezpieczeństwo dla zdrowia

Pamiętaj, badanie wykorzystujące promieniowanie nie jest obojętne dla zdrowia.

Zapytaj lekarza

Jeżeli przychodnia, czy gabinet prywatny mają podpisaną z ZOZ umowę na świadczenie usług przez Pracownię Diagnostyki Obrazowej, pacjent ze skierowaniem obsłużony jest bezpłatnie.

Lokalizacja

Szpital św. Łukasza w Bolesławcu przy ul. Jeleniogórskiej 4. Pracownia Diagnostyki Obrazowej mieści się w budynku „B”. wejście nr 2.

Ankieta anestezjologiczna dla dzieci przed badaniem rezonansem magnetycznym (MRI) w znieczuleniu

1. Plik należy pobrać, wypełnić formularz (wszystkie wskazane kolorem pola na obu stronach, o ile dotyczy), zapoznać się z informacją o znieczuleniu. (Pobierz plik)

2. Zapisać wypełniony plik i odesłać na adres ankieta@szpitalboleslawiec.pl, skontaktuje się z Państwem anestezjolog. 

3. Ankiety nie należy drukować. Gotowy formularz otrzymacie Państwo do podpisu (zgoda na znieczulenie) po przyjęciu do szpitala.