Aktualności
Mikołajki na Oddziale Pediatrycznym
Mikołajki na Oddziale Pediatrycznym

Dzięki zaangażowaniu lokalnych pomocników Świętego Mikołaja, w dniu dzisiejszym małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu odwiedził wyjątkowy gość. Mikołaj zostawił dla wszystkich maluchów wyjątkowe prezenty, które mamy nadzieję, umilą im pobyt w szpitalu.

 

Telefony kontaktowe na oddziały covidowe
Telefony kontaktowe na oddziały covidowe
Szanowni Państwo, dostajemy mnóstwo informacji, odnośnie problemu z dodzwonieniem się na oddziały covidowe w celu ustalenia stanu waszych bliskich.
 
Każdorazowe podejście do telefonu wymusza na lekarzu ściągnięcie stroju ochronnego, następnie po zakończeniu rozmowy rozpoczęcie procedury zabezpieczenia się przed ponownym wyjściem na oddział aby opiekować się pacjentami.
Doskonale rozumiemy, że się Państwo martwią, dlatego wyznaczamy godzinę dziennie podczas, której mogą Państwo swobodnie dzwonić z zapytaniami.
 
Poniżej numery kontaktowe na oddziały.
 
SZKOŁA RODZENIA - WAŻNA INFORMACJA
SZKOŁA RODZENIA - WAŻNA INFORMACJA

S

BADANIE NOWORODKÓW W KIERUNKU SMA - RDZENIOWEGO ZANIKU MIĘŚNI
BADANIE NOWORODKÓW W KIERUNKU SMA - RDZENIOWEGO ZANIKU MIĘŚNI

Dotychczas na liście badań wykonywanych zgodnie z „Programem badań przesiewowych noworodków w Polsce na lata 2019 – 2022” SMA nie figurowało. Jednak w lutym 2021 r. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o dołączeniu go do listy w ramach tak zwanego małego pilotażu badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA. Od 22 listopada 2021 r. nasz szpital dołączył do palcówek, które biorą udział w ww. programie.

SMA jest chorobą genetycznie uwarunkowaną, dziedziczoną jako cecha autosomalna recesywna. W przebiegu choroby dochodzi do obumierania motoneuronów rdzenia kręgowego, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia i zaniku mięśni. Jest to ciężka i postępująca choroba, doprowadzająca w większości przypadków do unieruchomienia i niewydolności oddechowej. Pomimo poprawy standardów opieki, nadal stanowi ona jedną z najczęstszych przyczyn zgonów dzieci wśród chorób uwarunkowanych genetycznie.

Próbka krwi wysyłana jest do Zakładu Badań Przesiewowych Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, który w przypadku wykrycia nieprawidłowości kontaktuje się z rodzicami.
Badanie obrazowe rezonansu magnetycznego u dzieci w znieczuleniu ogólnym
Badanie obrazowe rezonansu magnetycznego u dzieci w znieczuleniu ogólnym
Od listopada wykonujemy w naszym szpital badania obrazowe rezonansu magnetycznego u dzieci w znieczuleniu ogólnym w ramach jednodniowej hospitalizacji. Wymagane jest tylko skierowanie od lekarza prowadzącego.
 
‼ BADANIA WYKONYWANE SĄ BEZPŁATNIE W RAMACH NFZ ‼
 
👩‍👦 Rodzic jest cały czas obecny przy dziecku do momentu uśpienia dziecka. Następnie jest przy nim w chwili wybudzenia do końca pobytu w szpitalu.
 
🔶 Warunki konieczne do spełnienia przy badaniu w znieczuleniu ogólnym:
✅ zgoda rodzica na hospitalizację,
✅ ukończony 2. rok życia dziecka,
✅ skierowanie od lekarza prowadzącego,
✅ negatywny wynik testu COVID-19,
✅ pozytywna opinia anestezjologa.
 
🚼 Warunkiem prawidłowo wykonanej procedury jest też to, żeby dziecko się nie poruszyło. Dla dzieci, które nie rozumieją, co się dzieje, takie badanie bez znieczulenia jest zwykle bardzo stresujące i właśnie ze względu na niepokój i strach, praktycznie nierealne do wykonania. Zwłaszcza, że przy samym badaniu nie może być nikt obecny, w tym rodzic.
 
Dlatego pacjenta zakwalifikowanego do rezonansu przyjmujemy na oddział pediatryczny, odpowiednio przygotowujemy, konsultujemy z anestezjologiem i bezpiecznie usypiamy na czas badania.
Konsultacja z anestezjologiem może być również przeprowadzona przed zgłoszeniem się na oddział w naszej poradni anestezjologicznej. Wystarczy zgłosić to przy rejestracji.
 
❤️ Czas oczekiwania na rezonans u dzieci w wielu ośrodkach na Dolnym Śląsku jest długi. Dlatego jeśli mają Państwo skierowanie na badanie, zapraszamy do kontaktu z oddziałem pediatrycznym pod nr telefonu: 571-223-476 w dni powszednie w godzinach 12.00 - 14.00.

Data publikacji: 25.11.2021

Zmiana w organizacji szpitala!
Zmiana w organizacji szpitala!
❗️❗️ Ważna informacja dotycząca organizacji pracy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu ❗️❗️
 
🔸 Prosimy o zapoznanie się ze zmianami organizacyjnymi jakie nastąpiły w naszym szpitalu od 15.11.2021 r. 🔸
 
Data publikacji: 15.11.2021
Zmiany godzin pracy szpitala w dniach 11-12 listopada 2021
Zmiany godzin pracy szpitala w dniach 11-12 listopada 2021

W dniu 11.11.2021 r. będą pracowały punkty wymazowe, które na co dzień pracują w weekendy. Szczegóły dotyczące naszych punktów wymazowych znajdą Państwo tutaj:

https://covid.zozbol.eu/placowki/

Oferta pracy dla Opiekuna Medycznego w Środzie Śląskiej
Oferta pracy dla Opiekuna Medycznego w Środzie Śląskiej

 Do naszego punktu wymazowego w Środzie Śląskiej szukamy Opiekuna Medycznego.

Zakres obowiązków:
-obsługa klienta zgłaszającego się na badania,
-prowadzenie rejestracji badań,
-przetwarzanie i zabezpieczanie dokumentacji medycznej,
-obsługa kasy fiskalnej i terminala płatniczego,
-raportowanie.

Wymagania:
-wykształcenie co najmniej średnie,
-samodzielność,
-punktualność,
-wysoka kultura osobista oraz orientacja na pacjenta,
-dobra organizacja pracy własnej,
-dyspozycyjność.

 Oferujemy:
-umowę zlecenie plus bonusy,
-pracę w rozwijającej się firmie z możliwością awansu,
-dobrą lokalizację miejsca pracy.

 CV ze zdjęciem prosimy przesyłać na adres e-mail atuduj-wasik@zozbol.eu

 Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

 

1