Aktualności
DAROWIZNY NA WALKĘ Z WIRUSEM POZWALAJĄ NA OBNIŻENIE PODSTAWY OPODATKOWANIA
DAROWIZNY NA WALKĘ Z WIRUSEM POZWALAJĄ NA OBNIŻENIE PODSTAWY OPODATKOWANIA

Istotnej zmianie ulegają zasady odliczania darowizn przekazanych od 1 stycznia do 30 września bieżącego roku na przeciwdziałanie COVID-19, między innymi podmiotom wykonującym działalność leczniczą, wpisanym do wykazu opracowywanego przez właściwego miejscowo dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą (ZOZ w Bolesławcu jest ujęty w Obwieszczeniu Wojewody Dolnośląskiego
z 26 marca 2020 r. w sprawie wykazu podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, Dziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego, Poz. 2325 z 26 marca 2020 r.).

           

PRACOWNIA DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ
PRACOWNIA DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

Od dnia 01.04.2020 roku pracownia VOXEL przeniesiona jest na

ul. Tysiąclecia 30 (TK, USG ) 

Telefon: 75 621 58 52 lub 505 031 168

Izolatki dla pacjentów z koronawirusem
Izolatki dla pacjentów z koronawirusem

POMAGAM  !!!

Wzywamy Posiłki to ogólnopolska oddolna inicjatywa obywatelska wspierająca personel medyczny w czasie walki z pandemią koronawirusa.

Koordynatorem akcji w Bolesławcu i powiecie bolesławieckim jest Damian Sawczak oraz Mariusz Lickiewicz. Firmy gastronomiczne zainteresowane włączeniem się w akcję proszone są o kontakt telefoniczny z koordynatorem:

Damian Sawczak:  504 289 597

Mariusz Lickiewicz: 793 180 003

Słowo dziękuję to za mało za okazaną pomoc
Słowo dziękuję to za mało za okazaną pomoc

Wszystkim z Państwa, którzy wspierają nas w tak trudnych chwilach, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, z całego serca pragniemy podziękować. Ogrom życzliwości, jaki jest nam okazywany na co dzień, jest niezwykle cenny oraz umacnia nas w przekonaniu, że zdołamy przezwyciężyć ten ciężki okres. Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, która wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. W obliczu panującej epidemii społeczeństwo znalazło się w ciężkiej sytuacji ekonomicznej, a mimo to pomoc okazywana szpitalowi jest ogromna. Wszelkiego rodzaju wsparcie finansowe, rzeczowe czy usługowe spływające do nas na co dzień jest godne podziwu.  Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich z Państwa okazujących nam wsparcie, lecz możemy z całego serca PODZIĘKOWAĆ za spływającą pomoc, która jest bezcenna. Państwa zaangażowanie dodaje otuchy oraz przekonuje nas, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć najtrudniejsze chwile, które są jeszcze przed nami.

 Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

ZALECENIA DLA PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM BADANIA W KIERUNKU KORONAWIRUSA ZE WSKAZANIEM DO IZOLACJI W WARUNKACH DOMOWYCH pobierz

Oddział Ginekologiczno-Położniczy
Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Droga Pacjentko!

W związku z panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną oraz Poleceniem Wojewody Dolnośląskiego
z dnia 16 marca 2020 roku  Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Oznacza to, iż w okresie pandemii koronawirusa do szpitala  będą trafiać wszyscy zakażeni pacjenci.

Z uwagi na zagrożenie musieliśmy podjąć bardzo trudną decyzję. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i matek jesteśmy zmuszeni zrezygnować z prowadzenia porodów. Oddział Ginekologiczno-Położniczy  przyjmuje  tylko pacjentki z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Porody kobiet bez podejrzenia zakażenia koronawirusem realizowane będą w ościennych szpitalach.

Personel medyczny oddziału bardzo prosi o wyrozumiałość. Zdajemy sobie sprawę, że narodziny dziecka są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu rodziców, ale bezpieczeństwo mam i dzieci jest dla nas w zaistniałej sytuacji priorytetem.

                                                                                                        

             Helena Szwaj-Moreno                       

Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego 

W trosce o zdrowie pacjentów Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu wprowadza następujące zasady:

1. Wszystkie planowe przyjęcia do szpitala zostały wstrzymane.

2. W SOR przyjmowani będą jedynie pacjenci w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

3. NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA czynna jest codziennie od godz. 18:00 do rana do godz. 8:00. W soboty, niedziele i dni świąteczne przez całą dobę. Poradnia znajduje się na pierwszym piętrze budynku B wejście nr 2 od strony parkingu i postoju karetek.

PAMIĘTAJ! Zanim zechcesz skorzystać z porady lekarza, podobnie jak dzieje się to obecnie we wszystkich przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, najpierw – w celu konsultacji – należy skontaktować się telefonicznie, numery telefonów: 511 742 111 lub 75 738 01 31.

4. Poradnie Specjalistyczne oraz Pracownia Endoskopowa zostały zamknięte. W przypadku jakichkolwiek pytań bardzo prosimy o kontakt 75 738-01-32; 511-742-111; 75 738-02-80.

5Punkt pobrań w Laboratorium został zamknięty. Wyniki badań wydawane są od godz. 11:00 budynek C  (proszę dzwonić do drzwi obok, po lewej stronie).

 

JEŻELI PODEJRZEWASZ ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM

NIE WCHODŹ DO BUDYNKU SZPITALA

SKONTAKTUJ SIĘ ZE STACJĄ SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNĄ:

tel.  75 732-32-46; 514-413-460; 600-043 978

I POSTĘPUJ ZGODNE Z WYTYCZNYMI.

W PRZYPADKU NASILONYCH OBJAWÓW DZWOŃ: tel. 112.

 

IZBA PRZYJĘĆ PACJENTÓW Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W ZESPOLE OPIEKI ZDROWOTNEJ W BOLESŁAWCU
ZNAJDUJE SIĘ W BUDYNKU C SZPITALA WEJŚCIE nr 3

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu ma nadzieję,  że wprowadzone  ograniczenia spotkają się ze zrozumieniem i akceptacją pacjentów –

podjęte są dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

17