Aktualności
Punkty wymazowe w Bolesławcu i Zgorzelcu czynne podczas świąt
Punkty wymazowe w Bolesławcu i Zgorzelcu czynne podczas świąt

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu informuje, że podczas Świąt Wielkanocnych, punkty pobierania WYMAZÓW PCR na obecność COVID-19 będą czynne. W Bolesławcu i w Zgorzelcu WYMAZY PCR pobierane są po okazaniu wydrukowanego dowodu wpłaty i dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Cena WYMAZU PCR (bez skierowania od lekarza) wynosi 320 zł.

Bolesławiec, przy ul. Jeleniogórskiej 4:
- sobota (3.04) od godz. 7:00 do 15:00,
- niedziela (4.04) od godz. 12:00 do 15:00,
- poniedziałek (5.04) od godz. 7:00 do 15:00.

Na miejscu nie ma możliwości zapłaty gotówką lub kartą.


Zgorzelec przy ul. Lubańskiej 11:
- sobota (3.04) od godz. 9:00 do 12:00,
- niedziela (4.04) – NIECZYNNE,
- poniedziałek (5.04) od godz. 9:00 do 12:00.
W Zgorzelcu wykonać można również szybki test ANTIGEN, którego koszt wynosi 80 zł. Za test ANTIGEN można na miejscu zapłacić kartą.

Wpłat należy dokonywać na konto ZOZ w Bolesławcu:

Getin Noble Bank S.A. nr PL 91 1560 0013 2640 9151 4000 0001

Tytuł wpłaty: WYMAZ COVID-19, imię i nazwisko oraz PESEL osoby badanej. Po badaniu każdy pacjent otrzyma indywidualną kartę dostępu do wyników on-line. Karta daje możliwość sprawdzania wyników na stronie internetowej, przed ich odebraniem z laboratorium.
(Informacja i foto ZOZ w Bolesławcu)

Działalność społeczna dyrektora ZOZ w Bolesławcu nagrodzona
Działalność społeczna dyrektora ZOZ w Bolesławcu nagrodzona

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej – Kamil Barczyk, został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Bolesławiec - Piotra Romana za promowanie Bolesławca w 2020 roku. Statuetkę oraz nagrodę finansową przyznano dyrektorowi w kategorii „Działalność Społeczna”. Całą kwotę dyrektor zobowiązał się przekazać na konto działającej przy ZOZ Fundacji „Wspierajmy Zdrowie”, która głównie zajmuje się gromadzeniem funduszy i zakupem sprzętów medycznych dla bolesławieckiego szpitala powiatowego.

W uzasadnieniu do nagrody czytamy:

„Kamil Barczyk od czerwca 2019 roku pełni funkcję dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Po wybuchu epidemii wirusa Sars-Cov2 Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu został wyznaczony do pełnienia funkcji jednoimiennego szpitala zakaźnego. Dzięki jego kreatywności, innowacyjnym technikom zarządzania bolesławiecki szpital stał się jedną z nielicznych jednostek w Polsce kompleksowo realizujących świadczenia medyczne związane z diagnostyką i leczeniem COVID-19. Szpital był stale modernizowany, wyposażany w niezbędne urządzenia do diagnostyki oraz poszerzał zakres świadczeń medycznych. Działania Kamila Barczyka zostały zauważone i docenione w całym kraju poprzez liczne relacje na żywo z Bolesławca i wywiady dyrektora w ogólnopolskich mediach. Strategiczne działania dyrektora przyczyniają do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Bolesławca i regionu oraz wpływają pozytywnie na wizerunek miasta.”

(Informacja i foto UM Bolesławiec, ZOZ w Bolesławcu)

Szpital uhonorowany!
Szpital uhonorowany!
Nagrody Prezydenta Miasta za promocję Bolesławca w 2020 roku przyznane! W imieniu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, statuetkę odebrali Kamil Barczyk – Dyrektor ZOZ w Bolesławcu i Jolanta Sawczak – Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego.
 
W uzasadnieniu do przyznania tego zaszczytnego wyróżnienia czytamy:
„Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu - od roku 2019 przechodzi proces licznych zmian infrastrukturalnych i inwestycyjnych. Jednym z efektów tych działań było przyznanie nagrody za projekt „Diagnostyka fundamentem leczenia” w konkursie Inspiracje 2019, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną, w kategorii „Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów”. Bolesławiecki Szpital jako jeden z kilku w województwie został wyznaczony do roli jednoimiennego szpitala zakaźnego, do którego trafiali pacjenci zarażeni wirusem SARS-CoV-2 z terenu całego województwa dolnośląskiego. W obliczu tego wyzwania w szpitalu stworzono kompleksowy system leczenia i diagnozowania pacjentów, na który składają się: własna diagnostyka obrazowa, laboratorium biologii molekularnej PCR, 12 terenowych punktów poboru wymazów, trzy karetki wymazowe, izolatorium, szpital tymczasowy oraz oddział zakaźny. Szpital w Bolesławcu stanowi dzisiaj jeden z głównych ośrodków leczenia pacjentów z COVID-19 w województwie dolnośląskim. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zrealizował innowacyjną w skali kraju inwestycję, która polegała na budowie szpitala modułowego dla chorych zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Pierwsze przedsięwzięcia w celu realizacji tej inwestycji zostały podjęte latem, kiedy liczba zakażeń nie przekraczała kilkuset dziennie, a liczba hospitalizowanych pacjentów była stosunkowo niewielka. Ta pionierska inwestycja pozwoliła na skuteczne leczenie pacjentów podczas wzrostu ilości zakażeń w okresie jesienno-zimowym 2020 roku.”
W tegorocznej edycji prezydent Bolesławca Piotr Roman przyznał 20 nagród: 5 nagród w dziedzinie nauki, 2 nagrody w dziedzinie kultury, 3 nagrody w dziedzinie działalność społeczna, 9 nagród w dziedzinie sportu oraz 1 nagrodę w kategorii „inne”. Ponadto 5 nagród honorowych i 4 wyróżnienia. Pierwsze nagrody wręczono w 1997 roku za promocję miasta w 1996 r.
(Informacja i foto UM Bolesławiec i ZOZ w Bolesławcu)
Ortopedia w nowej siedzibie
Ortopedia w nowej siedzibie
W zmodernizowanych pomieszczeniach – na poddaszu głównego budynku szpitala - pracę rozpoczął Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej ze stanowiskami dla 23 pacjentów. Na tę inwestycję przeznaczono 2,5 mln. zł.
Oddział ma całodobowy dostęp do bloku operacyjnego oraz bazy diagnostycznej, umożliwiającej wykonanie badań radiologicznych, w tym tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz badań laboratoryjnych.
Oddziałem kieruje dr n. med. Mirosław Kulej. Pełny skład kadry lekarskiej to siedmiu specjalistów w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz jeden rezydent.
 
Na oddziale wykonywany jest pełny zakres zabiegów u pacjentów z urazowymi uszkodzeniami narządów ruchu. Nowoczesna aparatura w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem kadry lekarskiej i pielęgniarskiej, to gwarancja kompleksowej opieki nad chorymi.
 
Oddział specjalizuje się w endoprotezoplastykach stawu kolanowego, biodrowego oraz barku. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość wykonania endoprotezoplastyki jednoprzedziałowej stawu kolanowego, podczas której wymienia się jedynie uszkodzony przedział stawu, z zachowaniem pozostałych, nie uszkodzonych części, zwłaszcza obu więzadeł krzyżowych, które usuwane są podczas endoprotezoplastyki całkowitej. Po zabiegu i rehabilitacji pacjenci mają duże szanse na zachowanie względnie wysokiego poziomu aktywności fizycznej. Taka jest światowa tendencja w leczeniu zmian zwyrodnieniowych kolana, ale jej warunkiem jest odpowiednio wczesne przeprowadzenie operacji, ponieważ wskazania do niej są ograniczone w czasie.
 
Inną grupą zabiegów które zasługują na szczególna uwagę ze względu na swoją innowacyjność, są operacje ratujące staw kolanowy, w tym osteotomie i rekonstrukcje chrzęstne w technice suchej artroskopii lub małoinwazyjnej (wykonywane jednoczasowo lub 2-etapowo), czasem uzupełniane o artroskopowe zaopatrzenie łąkotki lub rekonstrukcje więzadłowe.
Szczegółowy wykaz wykonywanych operacji wraz z ich szerszym omówieniem pojawi się niedługo na stronie internetowej oddziału i będzie okresowo aktualizowany. Prosimy pamiętać, że wykaz zabiegów ma charakter orientacyjny, a kwalifikacje do operacji odbywają się w przyszpitalnej poradni ortopedycznej.
 
(Informacja i foto ZOZ w Bolesławcu)
Więcej miejsc dla zakażonych koronawirusem
Więcej miejsc dla zakażonych koronawirusem
Po przeniesieniu Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej do zmodernizowanych pomieszczeń na poddasze głównego budynku szpitala, w jego dawnym miejscu rozpoczęły się prace mające na celu przygotowanie pomieszczeń dla pacjentów zakażonych koronawirusem.
Instalowane są m.in. śluzy, wydzielane strefy czyste i brudne. Co ważne, oddział ma pełną obsadę lekarską i pielęgniarską. Chorzy trafią do sal jedno i dwuosobowych.
Obecnie, bolesławiecki szpital dysponuje 110 łóżkami covidowymi. Od 18 marca liczba miejsc zwiększyła się do 140, w tym 25 to miejsca respiratorowe. Pełnoprofilowym Oddziałem Chorób Zakaźnym kieruje lek. Jarosław Ciaś.
Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej, Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Oddział Pediatryczny, Oddział Ginekologiczno – Położniczy funkcjonują w trybie normalnym, wykonując zabiegi planowe i ostrodyżurowe.
(Informacja i foto ZOZ w Bolesławcu)
Rok walki z pandemią – Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu 2020/2021
Rok walki z pandemią – Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu 2020/2021

Zapraszamy Państwa do obejrzenia poruszającego reportażu, podsumowującego rok funkcjonowania bolesławieckiego szpitala w warunkach pandemii. To film dedykowany wszystkim pacjentom oraz personelowi medycznemu, który wciąż walczy o zdrowie i życie chorych.

https://www.youtube.com/watch?v=Js_JRMBHEP8

 

Nowoczesna technologia w służbie pacjenta
Nowoczesna technologia w służbie pacjenta
Działająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Pracownia Diagnostyki Obrazowej, daje pacjentom możliwość poddania się badaniom z wykorzystaniem aparatury najnowszej generacji. Na wyposażeniu pracowni są dwa tomografy komputerowe, rezonans magnetyczny, USG, RTG, mammograf, densytometr rentgenowski wykorzystywany w diagnostyce osteoporozy. Pracownia Diagnostyki Obrazowej oferuje pełny zakres badań z wykorzystaniem dostępnej aparatury medycznej. Pacjent otrzymuje wyniki badań wraz z ich opisem.

Nowoczesna aparatura i wyspecjalizowany personel medyczny
Pracownia Diagnostyki Obrazowej powstała w trosce o pacjentów hospitalizowanych na wszystkich szpitalnych oddziałach. Jednak wydajność nowoczesnej aparatury, poparte wiedzą i doświadczeniem lekarzy radiologów, techników elektroradiologii oraz personelu pielęgniarskiego, daje możliwość objęcia specjalistyczną diagnostyką osób, które chcą wykonać badania komercyjne.

30 % taniej
Zakład Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu wprowadził nowy cennik komercyjnych usług świadczonych przez pracownię. Obecnie obowiązuje 30-procentowa zniżka na wszystkie badania.

Pamiętaj, badanie wykorzystujące promieniowanie nie jest obojętne dla zdrowia
Każde badanie z zastosowaniem promieniowania elektromagnetycznego – również te wykonywane komercyjnie - wymaga skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub od specjalisty.

Zapytaj lekarza
Jeżeli przychodnia, czy gabinet prywatny mają podpisaną z ZOZ umowę na świadczenie usług przez Pracownię Diagnostyki Obrazowej, pacjent ze skierowaniem obsłużony jest bezpłatnie.
Pracownia Diagnostyki Obrazowej przy ul. Jeleniogórskiej 4, czynna jest w dni powszednie, od godz. 7:00 do 19:00. Obowiązuje rejestracja telefoniczna, tel. nr 75 738 00 16, również w dni powszednie, od godz. 7:00 do 19:00.

(Informacja i foto ZOZ w Bolesławcu)
7